Bakan Tunç’tan DEM Partili belediyelere gözdağı: Belediye başkanı milletin kaynaklarını, millet düşmanlarına akıtırsa hukuk devleti devreye girer

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) kapatılması çağrısının ardından Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Kaynakları terörün finansmanı olarak kullananlara karşı yetkili kurumlar teyakkuzda olacak” açıklamasında bulundu.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bartın’a gelen Tunç, Ulus Belediyesi ziyareti öncesinde yerel yönetimlere dair açıklamalarda bulundu. “Kamu kaynaklarının belediyelerimize gönderilen kaynakların son kuruşuna kadar vatandaşımıza ve milletimize hizmet olarak gösterilmesi lazım” diyen Tunç, “Kamu kaynaklarını suç unsuru bulunan faaliyetlere harcayanlar, terörün finansmanı olarak kullananlar, milletimiz tarafından cezalandırılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Tunç, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Geçmişte bunun kötü örneklerini maalesef yaşadık, gördük. Bir belediye başkanı milletin kaynaklarını, millet düşmanlarına akıtırsa orada hukuk devleti devreye girer. Bu noktada devletin yetkili kurumları da her zaman bu konuda hassas ve teyakkuzda olacak. Belediye başkanları da bu bilinçle çalışacaklar ve halktan aldıkları, milletten aldıkları yetkiyi kötüye kullanmayacaklar.”

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya‘nın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç‘un Sur Belediyesi’ndeki mazbata töreninde Mustafa Kemal Atatürk ve Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarına ‘hakaret’ ettiğini ve ‘DEM Parti yöneticisi’ olduğunu söylediği ancak yüzde 50 engelli raporu olduğu ortaya çıkan U.G.’nin tutuklanmasının ardından, MHP lideri Devlet Bahçeli 23 Nisan dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Mallarına mülklerine el konulsun, dokunulmazlıkları kaldırılsın” ifadesini kullandı.

TIKLAYIN-Sur Belediyesi’nde Atatürk ve Erdoğan’a hakaret iddiası; İçişleri Bakanı Yerlikaya: DEM Parti yöneticilerinin sözleriyle ilgili müfettiş görevlendirildi

Bahçeli, “Türk bayrağını kabullenemeyen şerefsizlerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından derhal çıkarılması, mallarına-mülklerine el konulması, bunun yanında DEM Parti hakkında kapatma davasının açılarak bölücü milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması, müfettiş görevlendirilmesiyle oyalanmaktan ve zamana oynamaktan vazgeçilmesi tarihe, ecdada, vatana ve millete namus borcudur” dedi.

TIKLAYIN – DEM Parti için “Durup dururken kapatma davası açılmaz” diyen Bakan Tunç, Can Atalay’daki ‘yargı krizi’ için de AYM’yi işaret etti: Kanun değişikliği gerekir

TIKLAYIN – DEM Parti’den “kapatma davası” açıklamalarına: Bize parmak sallamasınlar, tehdit siyasetinin artık son kullanma tarihi dolmuştur!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x