Çok sayıda istasyonu vardı! Türkiye’deki akaryakıt devinin yeni sahibi belli oldu

Türkiye’nin birçok şehrinde 259 akaryakıt istasyonu ile sektörün önemli şirketleri arasında yer alan Altınbaş Petrol A.Ş., Ocak 2024’te Zeren Group Yatırım Holding’e yüzde yüz oranında satıldı.

Rekabet Kurumu’nun da onayladığı bu satışın ardından, geçtiğimiz haftalarda devir işlemleri tamamlanarak tüm istasyonlar Zeren Group’un kontrolüne geçti.

Satın alma işlemiyle birlikte Zeren Group, Türkiye’deki akaryakıt istasyonu sayısını önemli ölçüde artırmış oldu.

ALPET ZEREN GROUP’A SATILDI

2023 yılının Kasım ayında satış işlemleri konusunda anlaşan tarafların başvurusunun onaylanmasının ardından, mevcut hisselerin tamamı şirketi satın alan Zeren Group’a devredildi.
Rekabet Kurulu’ndan onay kararına ilişkin yapılan açıklamada, “Zeren Group Yatırım Holding AŞ, Altınbaş Petrol ve Ticaret AŞ’nin (Alpet) tek kontrolünü devralma işleminin onayını aldı. Altınbaş Holding’e bağlı olan Alpet, 259 adet akaryakıt bayisi ve Mersin, Aliağa, Samsun, Körfez, Kırıkkale ve Antalya’da bulunan 6 depolama ve dolum tesisinde toplam 227.014m3 depolama kapasitesine sahip.” ifadelerine yer verilmişti.

ZEREN GROUP’UN SAHİBİ KİM?

Zeren Group’un sahibi Mustafa Yiğit Zeren‘dir. Kendisi şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda şirketin ikinci kuşak yöneticisidir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x