Varlığı Da Dert Yokluğu Da! Sosyal Medya Terkedilemeyen Sevgili Gibi Oldu

İnternet kullanıcıları internette sorun yaşanıp yaşanmadığını, yine 2 gün boyunca kesintili yanıt veren Google’a sordu. Kullanıcılar, Google’a “İnternet çöktü mü?” sorularını yöneltirken, uzmanlar internetin yaşamımızdaki öneminin bu iki günde daha iyi anlaşıldığı değerlendirmesinde bulundu.

Konuya ilişkin Sosyal Medya Pazarlama Uzmanı Furkan Talay’dan değerlendirme geldi. Talay, “Sosyal medyanın çökmesi kullanıcılar açısından bir tehdit oluşturmasa da sosyal medya üzerinden ürün ve hizmet satan işletme, markaları korkuttu ve düşündürdü” dedi.

“SOSYAL MEDYAYA NE KADAR BAĞIMLI OLDUĞUMUZU GÖRDÜK”

Talay özetle şunları kaydetti:

“Sosyal medyanın çökmesi bir tehdit mi değil mi? Bu sosyal medyaya hangi açıdan ihtiyacımız olduğuna göre değişiyor. Örneğin, kullanıcılar açısından bunun bir tehdit oluşturduğu söylenemez. Sosyal medya bağımlıları 2 gün boyunca ne zaman internete bağlanabileceğiz, ne zaman İnstagram’ı yeniden kullanmaya başlayabileceğiz diye ufak çaplı bir panilk yaşamış olabilirler ama bu bir tehdit değil. Sıradan sosyal medya kullanıcılarının gündelik problemlerinden biri denilebilir ama yine de sosyal medya bağımlılarının da kendi bağımlılık düzeylerini görmeleri açısından önemli bir gelişmeydi bu.”

ASIL TEHDİT HİSSEDEN SOSYAL MEDYA PAZARLAMACILARI OLDU

“Sosyal medya üzerinden ürün pazarlayan, geçimi bunun üzerinden olanlar içinse ciddi bir kriz yaşattı bu kesinti günleri. Çünkü artık dijitalden edinilen gelirler fiziksel mağazaların giderlerini karşılayacak duruma geldi ve sosyal medya olmasa acaba ne yaparız düşüncesi herkesi bir kez daha düşündürdü. Sosyal medya günümüz dünyasında artık neredeyse, terk edilemeyen sevgili gibi oldu. Yani ne onunla, ne onsuz durumu yaşıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x